تماس با ما
دوشنبه, 2 خرداد 1401
EN
  • ساعت : ۱۱:۱۰:۲۷
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ 
  • کد خبر : ۶۲۸۲
تولید محصولات حوزه آی.سی.تی در منطقه ویژه اقتصادی پیام رو به افزایش است
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام با اشاره به وجود شرکت های بزرگ تولید کننده محصولات حوزه آی. سی.تی در این منطقه عنوان کرد: با توجه به حجم بالای تولیدات از سوی شرکت های مستقر در پیام تولید محصولات مربوط به حوزه آی.سی.تی و فناوری های نوین در منطقه رو به افزایش است.

                                                                  

 

به گزارش روابط عمومی منطقه  ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام دکتر نادر ثناگو مطلق افزود: تولیدات  این شرکت ها به گونه ای است که امروز علاوه بر تامین نیاز داخلی کشور، صادرات به دیگر کشورها را نیز در دستور کار خود قرار داده اند.
وی اضافه کرد: به همین منظور با توجه به وجود گمرک و آزمایشگاه های تخصصی از یک سو و بهره مند بودن پیام از بخش فرودگاهی این امکان وجود دارد که تولید کنندگان بتوانند محصولات خود را از طریق ظرفیت های موجود در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام به بازارهای هدف صادر نمایند.
ثناگو مطلق در بخش دیگری از سخنان خود به تولید کالاهای مرتبط با حوزه آی.سی.تی از جمله مودم اشاره کرد و گفت: چندین شرکت مرتبط با این بخش در منطقه فعال که سالانه  حدود 250 هزار عدد مودم با بهره گیری از توان متخصصان داخلی تولید می کنند.
وی با بیان اینکه بخش زیادی از این تولیدات در بازار داخلی توزیع می شوند تصریح کرد: این در حالی است که با محصولات شرکت های مستقر در پیام  بخشی از نیاز کشور در ارتباط با تولید و توزیع مودم در حال رفع شدن است.
ثناگو مطلق با اشاره به اینکه چشم انداز برای تولید مودم سالیانه در این منطقه حدود یک میلیون و 500 هزار عدد است تاکید کرد: این در حالی است که  در کنار تامین نیاز کشور به مودم توسط شرکت های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی صادرات به دیگر کشورها از جمله شمال آفریقا نیز توسط این واحدهای تولیدی صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه اولویت نخست واحدهای تولید کننده مودم مستقر در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین الملل تامین نیاز داخلی کشور است تصریح کرد: این در حالی است که با توسعه زیر ساخت ها که هم اکنون به صورت جدی در این منطقه در حال انجام است، علاوه بر استقرار هر چه بیشتر شرکت ها در این حوزه و با افزایش ظرفیت تولید شاهد رشد صادرات این محصول به دیگر کشورها نیز خواهیم بود.
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام در ادامه  با اشاره به تبدیل شدن این منطقه به یکی از مهم ترین قطب های فناوری نوین تاکید کرد: استقرار شرکت های دانش بنیان و از سوی دیگر مدیریت هوشمند این شرکت ها با هدف افزایش سهم اقتصاد دیجیتال در کشور از مهم ترین برنامه هایی است که در منطقه هدف گذاری و در حال اجرایی شدن است.

برچسب ها

    5.6.6.0
    V5.6.6.0